18 grudnia 2019

Worek karpiowy firmy York

Nad wodą często napotykamy wiele problemów, na które należy szukać rozwiązań po to, aby czerpać jak największą przyjemność z tego co robimy. Dla mnie podczas zasiadki jednymi z najważniejszych rzeczy są: złowienie karpia, sfotografowanie go i bezpieczne uwolnienie. Wspomniałem wcześniej o problemach, które czasami spotykają nas na zasiadkach... Co możemy zrobić jeśli chcemy wykonać dobre zdjęcie z ładną rybą złowioną w nocy? Albo musimy mieć aparat na prawdę dobrej klasy, albo taką rybę trzeba bezpiecznie przytrzymać do rana, kiedy to będziemy mogli zrobić fajne zdjęcie. Najlepszym rozwiązaniem do tego są worki karpiowe. Musimy też zwrócić uwagę na ich wykonanie po to, aby nie skrzywdzić przebywającej w nich ryby. Jako, że oferta karpiowa firmy York została rozszerzona w sposób bardzo szeroki to artykuł ten poświęcimy opisowi worka karpiowego z logo tej firmy.Worek karpiowy szczególnie powinien cechować się odpowiednim wykonaniem. Co to znaczy odpowiednie wykonanie? Ważne jest, aby materiał z jakiego został wykonany nie był twardy. Powinien więc być delikatny, ale delikatny do tego stopnia aby wytrzymać wagę podniesionej w nim ryby, a także wszelkie otarcia, które może powodować ryba będąca w nim. York zadbał też o to, żeby materiał z jakiego został wykonany worek miał śliską powierzchnię. Cecha ta wyklucza możliwość uszkodzenia śluzu ryby - nie zabiera on śluzu, ani nie uszkadza łusek. Ścianki okrągłych otworów mają odpowiednią średnicę, która sprzyja szybkiej wymianie wody, znajdującej się wokół karpia oczekującego na sesję zdjęciową. Mokry worek idealnie dopasowuje się do kształtów i wielkości ryby praktycznie "przyklejając" się do niej. Zapobiega to niepotrzebnemu odwracaniu się ryby będącej w worku, a także uspokaja rybę przez to, że nie dociera do niej zbyt duża ilość światła - ryba będąca w kołysce, która bezpośrednio po wyjęciu z wody gwałtownie rzuca się na boki, po przykryciu na nawet krótką chwilę oczu uspokaja się - w przypadku worka działa to na tej samej zasadzie.


Worek firmy York ma 145 cm długości. Sznurek, którym przywiązujemy go do np. rosnącego tuż przy wodzie drzewa nie jest zbyt długi, dlatego też warto kupić odpowiednio mocny sznur (np. w sklepie budowlanym), który wydłuży odległość od brzegu w jakiej ryba będzie mogła odpoczywać.


Na koniec chciałbym dodać, abyście pamiętali, że ryba która znajduje się w worku regeneruje swoje siły co sprawia, że podczas sesji fotograficznej będzie miała nadmiar energii i może nie pozwolić sobie na szybkie wykonanie ładnych zdjęć - ale za to nasze zdjęcia będą dużo ostrzejsze i wyraźniejsze niż te robione w nocy, a tuż po nich ryba bezpiecznie wróci do wody!

Cena detaliczna takiego worka w yorkowskim sklepie wynosi 30 zł.Kamil Skwara

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz