17 stycznia 2019

Torba izotermiczna - czy przydaje się nad wodą?


Jeśli używaliście kiedykolwiek torbę izotermiczną to wiecie, jakie są jej plusy i dlaczego warto mieć taką ze sobą podczas zasiadki. Możemy ją użyć zarówno do przechowywania przynęt, jak i artykułów spożywczych przeznaczonych do zaspokojenia naszego głodu. York posiada w swojej ofercie bardzo dobrze wykonaną torbę, która niewątpliwie przyda się podczas każdej zasiadki.


Jakie są główne zadania owej torby? Myślę, że do najważniejszych należy zapewnienie odpowiedniej izolacji przed temperaturą panującą na zewnątrz – zwłaszcza podczas upalnych, letnich dni. Dzięki temu artykuły, które są w niej przechowywane (przynęty, artykuły spożywcze itp.) nie „pocą się”, przez co nie są podatne na pleśń i nie zepsują się z powodu zbyt wysokiej temperatury panującej na zewnątrz, ponieważ torba utrzymuje stałą temperaturę, o wiele niższą od tej którą przynosi nam upalne lato. W dużym skrócie można więc powiedzieć, że torba pozwala na zachowanie świeżości produktów.


Na zewnątrz wykonana jest z zimpregnowanych tkanin sztucznych, natomiast jej wnętrze zostało przystosowane do zachowania chłodu lub utrzymania ciepła (zależy czy w jej wnętrzu umieścimy chłodny czy ciepły artykuł – torba utrzymuje temperaturę, jaką nadają jej znajdujące się tam artykuły) i wykonane z odpowiedniej do tego, srebrnej warstwy izolacyjnej. Jest to gładki i łatwy w utrzymaniu w czystości materiał, który dodatkowo może mieć bezpośredni kontakt z żywnością, czy z przynętami.


Wyposażona została w wygodne „uszka” do podnoszenia. Jest lekka, a jej ścianki są sztywne. Do dodatkowego obniżenia temperatury panującej w jej wnętrzu możemy użyć specjalnych wkładów – nie jest to jednak konieczne, gdy nie przetrzymujemy w niej mrożonek lub napoi, które chcemy aby były jak „świeżo wyjęte z lodówki”.


Myślę, że wiadomym czynnikiem wpływającym na zachowanie odpowiedniej temperatury we wnętrzu torby jest fakt, że należy ją przechowywać w cieniu i dbać o szczelne jej zamknięcie, co umożliwi nam zastosowany w produkcie Yorka wytrzymały suwak, dzięki któremu mamy pewność, że torba spełni swoje zadania i odizoluje znajdujące się w niej produkty od temperatury otoczenia.


Skuteczność torby izotermicznej od Yorka mogę potwierdzić trzymając rękę na sercu. Używam jej od kwietnia tego roku do transportu karpiowych smakołyków. Jak wspomniałem wyżej utrzymuje odpowiednią dla kulek temperaturę, dzięki czemu te nie pleśnieją i nie psują się na ciepłym powietrzu. Doskonale chroni produkty przed wilgocią. Śmiało mogę polecić ją każdemu wędkarzowi, a jej koszt myślę, że nie jest miażdżący, bo cena detaliczna wynosi 55 zł.


 
Kamil Skwara

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz