18 kwietnia 2017

I Zawody Karpiowe o Puchar Wędkarstwo Podkarpacie i markomserwis.sklepna5.pl - ROZEGRANE!"I Zawody Karpiowe o Puchar Wędkarstwo Podkarpacie i markomserwis.sklepna5.pl" to pierwsze organizowane przez nas zawody. Ich planowanie rozpoczęliśmy już w październiku 2016, a dwa tygodnie później uzgodniliśmy z Właścicielem łowiska w Besku termin (i miejsce) ich rozegrania. Początkiem listopada otworzyliśmy listę startową. Ku memu zdziwieniu w 3 dni udało się zebrać 18 chętnych osób, a kilkunastu niestety musiałem odmówić z powodu ograniczonej liczby miejsc - chcielibyśmy przyjąć Was jak najwięcej, ale niestety miejsca na łowisku nie byłoby na tyle, aby każdemu z Was zapewnić komfort wędkowania.


Osoby biorące udział w zawodach:
Damian Bujak (miejscowość Przewrotne), Wiktor Krzyżanowski (Wróblik Szlachecki), Mirosław Leszczyński (Lesko), Krzysztof Słotwiński (Lesko), Tomasz Dytko (Iwonicz), Grzegorz Czyrek (Trzebownisko), Tomasz Czyrek (Trzebownisko), Sławomir Sitarski (Rzeszów), Dawid Dąbek (Tarnobrzeg), Mariusz Ślęzak (Dębica), Paweł Lorens (Krosno), Sławomir Janiak (Humniska), Kamil Borowski (Olchowiec), Paweł Wołoszyn (Tarnobrzeg), Andrzej Jodłowski (Glinik Charzewski), Damian Prarat (Tarnobrzeg), Grzegorz Opiela (Rudenka).


Okres zimy to czas na zdobywanie nagród, dyplomów oraz organizację całej imprezy. Udało się zyskać kilku Sponsorów za co już teraz serdecznie im dziękuję! Byli to:
- Harison
- York
- Meus
- markomserwis.sklepna5.pl
- ry-sa.pl
- Under Carp

Zawody pod patronatem Wędkarstwo Podkarpacie i markomserwis.sklepna5.pl rozpoczęły się 01.04.2017 o godzinie 7. Już kilkadziesiąt minut przed planowanym początkiem zawodów wszyscy zgromadzili się nad wodą (wielki szacunek kieruję w stronę Uczestników, ponieważ niektórzy byli na łowisku szybciej niż my, Organizatorzy)! Szybkie rozstawienie tabliczek z numerami stanowisk i rozpoczynamy potwierdzenie obecności. Na starcie stanęło 17 na 18 osób, które wyraziły chęć udziału. Wpisowe wynosiło 35 zł (w tym opłata za łowisko) - myślę, że jest to cena do zaakceptowania. Każdy z Uczestników musiał podpisać się imieniem i nazwiskiem pod Regulaminem. Później nastąpiło krótkie przywitanie, przedstawienie planu zawodów, Sponsorów naszej imprezy oraz poruszenie istotnych punktów Regulaminu. Tuż po tym każdy wylosował numerek ze swoim stanowiskiem. W końcu nastąpił moment przez większość najbardziej wyczekiwany, czyli wejście na stanowiska!

Każda z firm sponsorujących nasze zawody postarała się przekazać odpowiednią liczbę nagród. A oto jak wyglądały pakiety przekazane uczestnikom:
1. miejsce - nowości firmy Under Carp, centralka Jaxon, kulki i dipy firmy Meus, zanęty Harison,
2. miejsce - nowości firmy Under Carp, podbierak York, zanęty Harison, kulki firmy Meus,
3. miejsce - nowości firmy Under Carp, piórnik na przypony York, zanęty Harison, kulki oraz dip od Meus,
Największa ryba - zanęty Harison, dip, atraktor oraz nowość firmy Meus na sezon 2017 - Instant Pellet,
Pierwsza ryba - zanęty Harison,

Nagroda za 1 miejsce

Nagroda za 2 miejsce

Nagroda za 3 miejsce

Nagroda za największą rybę

Nagroda za pierwszą rybę

Firma Meus oraz Harison przekazały na zawody produkty o łącznej sumie ponad 500 zł! Wielkie słowa uznania należą się również polskiemu Yorkowi i Under Carp, które również nie oszczędziły na nagrodach przekazanych na "I Zawody Karpiowe o Puchar Wędkarstwo Podkarpacie i markomserwis.sklepna5.pl"!


Warto wspomnieć o tym, że Pan Janusz - Właściciel wody - specjalnie pod kątem zawodów przygotował kilka wyśmienitych pomostów dla wędkarzy (dziękujemy!).

O godzinie 8:15 wydaliśmy sygnał zezwalający na zarzucenie zestawów. Zawodnicy od tej pory mieli równe dziewięć godzin na to, aby złowić jak najwięcej kilogramów karpia lub amura (tylko te ryby zaliczaliśmy do punktacji). W ostatecznej punktacji zaliczaliśmy trzy największe złowione przez Uczestnika ryby.


Pierwsze godziny zawodów nie napawały zbytnim optymizmem. Pierwszą rybę zawodów (karasia) wyholował synek Mirosława Leszczyńskiego za co otrzymał drobną nagrodę ufundowaną od firmy Harison. Przed rozpoczęciem zawodów Przedstawiciel sklepu markomserwis.sklepna5.pl oświadczył, że osoba, która złowi pierwszego karpia lub amura zawodów otrzyma ciekawy upominek. Sztuka ta udała się Sławomirowi Sitarskiemu, który około 4 godziny po rozpoczęciu zawodów wyholował karpia ważącego 2,04 kg (45 cm). Do momentu złowienia owej ryby Zawodnicy wyciągali jedynie karasie (niektóre z nich przekraczały 1 kg wagi, a było kilka takich sztuk!). Około godziny 13, gdy mocny wiatr na chwilę przestał dokuczać tafli wody rozwiązał się worek z rybami! W krótkim czasie zważyliśmy kilka ryb! Pierwszą z nich był karp złowiony przez Dawida Dąbka. Mierzył on 58 cm i ważył 3,44 kg. Dosłownie dwie minuty po zważeniu ryby na stanowisku nr. 1 zmuszeni byliśmy do wyruszenia w kierunku "czwórki", gdzie wędkował Mariusz Ślęzak. W podbieraku umieszczonym przy brzegu czekał na nas równo półmetrowy karp (2,14 kg). Przy powrocie do "obozu Organizatorów" natknęliśmy się na ładnego karasia, którego łowcą był Paweł Lorens. W obozie nie posiedzieliśmy zbyt długo, bo już o 13:15 udaliśmy się w kierunku stanowiska nr. 5 gdzie Damian Prarat złowił karpia o wadze 3,39 kg (60 cm). Chwilę później kolejny raz popisał się Mariusz Ślęzak łowiąc rybę 2,69 kg (50 cm), a tuż po podebraniu owego karpia na jego drugiej wędce nastąpił odjazd! Tym razem hol trwał nieco dłużej. Po chwili zmagań przy brzegu ukazał nam się piękny pełnołuski. Jak się później okazało ważył on 5,84 kg (74 cm). Kolejne ważenie nastąpiło około półgodziny później na stanowisku nr. 1. Dawid Dąbek złowił tam ważącego 3,88 kg (60 cm) ładnie ułuszczonego karpika. Po tym nadeszła chwila przerwy od ważenia ryb. Na kolejnego karpia poczekaliśmy niecałą godzinę. Na stanowisku nr. 4 złowiony został 50-cm karpik (2,90 kg)...
Czas mijał nieubłaganie... Zdawało się, że już nic nie może się wydarzyć, aż tu nagle otrzymaliśmy sygnał ze stanowiska nr. 9. Krzysztof Słowiński po całym dniu łowienia karasi złowił karpia o wadze 0,66 kg (33 cm). Radość Zawodnika bezcenna! Był jedną z pięciu osób, którym tego dnia udało się wyholować punktowaną rybę i chodź na chwilę odpędzić od siebie karasie!


O 17:15 wszyscy zakończyli wędkowanie i zebrali się przy pobliskim parkingu, aby posłuchać co mamy do powiedzenia na koniec...

Bez zbędnego przedłużania ogłosiliśmy wyniki rywalizacji:
- pierwszą punktowaną rybę złowił Sławomir Sitarski za co otrzymał komplecik zanęt od firmy Harison,
- największa ryba zawodów to pełnołuski karp Mariusza Ślęzaka - ważył on 5,84 kg (jego nagroda składała się z produktów Harison oraz Meus),

Podium wyglądało następująco:
3 miejsce zajął Damian Prarat z wynikiem 3,39 kg (nagrody od firm: York, Under Carp, Harison, Meus),
2 miejsce przypadło dla Dawida Dąbka - wynik to 7,32 kg (nagrody od firm: York, Under Carp, Harison, Meus),
1 miejsce zdobył bezkonukrencyjny tego dnia łowca największej ryby, Mariusz Ślęzak - wynik:11,43 kg (nagrody od firm: York, Under Carp, Harison, Meus, markomserwis.sklepna5.pl).

Damian Prarat z radością odebrał nagrodę za 3 miejsce!

Dodatkowo każdy z Uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Pamiątkę taką otrzymali również Właściciel łowiska w Besku oraz reporter portalu ry-sa.pl, który przygotował na swoim portalu oddzielną relację z zawodów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, kibicom za przybycie, a także firmą sponsorującym i pomagającym w organizacji oraz rozpowszechnieniu informacji o zawodach! Mamy nadzieję, że zawody podobały Wam się - a jeśli tak było to na jesień zorganizujemy kolejne!

Dziękujemy za przybycie, zaangażowanie każdego z Was i na prawdę super postawę na łowisku - po zawodach nie zebraliśmy ani jednego papierka, butelki (itp.), które mogłyby zaśmiecić łowisko! Z przyjemnością przyjmiemy Was na kolejne zawody! Dzięki raz jeszcze!

Właściciel łowiska z pamiątkowym dyplomem

 FILMOWA RELACJA Z ZAWODÓW:Opinie wyglądają następująco:Galeria zdjęć z zawodów po kliknięciu <tutaj>
Galeria RY-SA.pl - http://ry-sa.pl/zawody-o-puchar-wedkarstwo-podkarpackie/Kamil Skwara

1 komentarz: