20 stycznia 2016

Starorzecze Jasiołki

Podczas ulewnych deszczów rzeka Jasiołka (tutaj woda górska) wylewała do "dziury". W końcu woda tam została. Urosło dużo roślinności, wylewała również pobliska żwirownia - Łowisko Specjalne Kamieniec. I stąd mamy tam ryby. Możemy tam złowić płoć, ukleję, okonia, klenia, szczupaka, a przy odrobinie szczęścia nawet karpia i lina. Skutecznie jednak będą nam przeszkadzać rośliny. Jest ich dużo w strefie przybrzeżnej. Jednak dalej mamy otwartą wodę! I możemy połowić konkretne ryby. Ulubionym miejscem bytowania szczupaków i okoni są głębokie, zarośnięte wystającymi z wody drzewami miejsca. Łowisko nie jest głębokie: przy brzegu woda jest dosłownie po kostki (tutaj jest najwięcej roślinności). Możemy tutaj bez obaw wejść z woderach. Po zakończeniu roślin znajduje się płytki kawałek, a następnie spada on do około 1 - 2 metrów. Głębokość łowiska jest bardzo urozmaicona. Występują podwodne górki. Lin i karp wybiera miejsca głębsze, z podwodną roślinnością - trudno się do niego dobrać.
Przyroda wokół łowiska jest przepiękna. Podczas dzisiejszego pobytu, a dokładniej zwiedzania z wędką w ręku łowiska miałem kontakt z pięknym zającem, który uciekł przede mną. Ale takie wrażenia są niezapomniane - widok uciekającego zająca - ale jaki był duży! Wokół łowiska zauważymy wiele śladów dzikich zwierząt np. dziś widziałem ślady niedźwiedzia i dzików. W powietrzu możemy zaobserwować licznie występujące tutaj kruki oraz myszołowy.
Jeżeli nie doczekamy się brań na tym łowisku niedaleko mamy do dyspozycji rzekę Jasiołkę (obfita w duże klenie i okonie) oraz Łowisko Specjalne (żwirownia) Kamieniec w Trzcianie, które w tym roku nie zachwyca pod względem ilości złowionych ryb przez wędkujące tam osoby


.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz