30 października 2016

Czas na: kurtki i rękawiczki wędkarskie

Nieubłaganie zbliża się zima... Dla niektórych jest to czas "odpoczynku" od wędkarstwa, ale są i tacy, którzy nie próżnują w tym czasie. Dla niektórych właśnie ten okres daje największe ryby w ciągu całego roku. Na to czy nasza wyprawa jest udana składa się kilka czynników. Są to głównie brania ryb oraz warunki atmosferyczne jakie nas otaczają. Tego pierwszego niestety nie możemy przewidzieć, ale do drugiego możemy się już dostosować. Najczęściej jest tak, że najlepsza aktywność ryb przypada na okres kiedy aura nie sprzyja wędkowaniu. Odpowiednio ubrany wędkarz nie odczuje chłodu, a będzie cieszył się tylko i wyłącznie wędkowaniem.

W dzisiejszym artykule przybliżę kilka ofert kurtek oraz rękawiczek dedykowanych dla wędkarzy jakie znalazłem ostatnio w Internecie (przybliżam kilka, a nie wszystkie dostępne na rynku, więc każdy z Was może znaleźć jeszcze wiele innych, być może lepszych):
Kurtki Caperlan Wading

Kurtka Caperlan Wading XXL (kliknij aby zobaczyć ofertę)
Kurtka Caperlan Wading M (kliknij aby zobaczyć ofertę)
Kurtka Caperlan Wading (kliknij aby zobaczyć ofertę)

Jest to kurtka odporna na wodę morską.. Szwy i ssuwaki są w 100% wodoodporne. Produkt ten został wyposażony w dużą ilość kieszeni, w których bez problemów zmieścimy najróżniejsze akcesoria. Kurtka ta jest nieprzemakalna, a w dodatku oddychająca.


Kurtka posiada:
- 2 szczelne kieszenie przednie zapinane na suwak
- 2 nieszczelne kieszenie przednie z patką
- 1 kieszeń wewnętrzna na suwak
- 1 szczelna kieszeń tylna zapinana na suwak
- uchwyt do zawieszenia podbieraka


Obecna cena to 179,99 zł (przecena z 299,99 zł).
Kurtka Softshell York Pro Fishing:

Kurtka York Softshell Pro Fishing (kliknij, aby zobaczyć ofertę)

+ estetyczny wygląd - nada się również do wyjść na miasto (zawdzięcza to swojemu nowoczesnemu wyglądowi),
+ wiatroszczelna i wodoodporna,
+ wykonana z miękkiego, oddychającego softshellu,
+ odpinany kaptur,
+ trzy zasuwane kieszenie,

Cena: 299,00 zł.

Caperlan Szara

Kurtka Caperlan Szara S (kliknij aby zobaczyć)
Kurtka Caperlan Szara M (kliknij aby zobaczyć ofertę)
Kurtka Caperlan Szara L (kliknij aby zobaczyć ofertę)
Kurtka Caperlan Szara XL (kliknij aby zobaczyć ofertę)

Jest to kolejna z kurtek ze stajni Caperlan. Owy produkt posiada 9 pojemnych kieszeni w tym jedną kieszeń na szpulę fluorocarbonową o średnicy 7cm (sam jestem ciekaw jak to wygląda :) ). Kurtka jest całkowicie wodoodporna, co znaczy, że jej zamki i szwy są również odporne na wodę. W dodatku ochroni nas również przed wiatrem.

Jej cena to 319,99 zł.


Teraz przyszedł czas na propozycję rękawiczek. Przedstawiam Wam rękawiczki Azuel Caperlan:

Rękawiczki Azuel (kliknij aby zobaczyć ofertę)

Są to neoprenowe, zapewniające komfort termiczny rękawiczki. Kciuk, palec wskazujący oraz środkowy można z nich wyjąć w kilka sekund w celu wykonania precyzyjnych czynności (wiązanie węzłów itp.). Posiadają zapięcie zapinane za pomocą rzepu. Ich wierzchnia warstwa jest antypoślizgowa, więc z pewnością podczas zarzucania razem z przynętą nie zarzucimy wędki. Dodatkowo według producenta znakomicie chronią dłonie przed zimnem.

Cena: 59,99 zł


Rękawice York neoprenowe zielone
Posiadają nacięcia na kciuku, palcu wskazującym oraz środkowym. W razie potrzeby możemy więc wyciągnąć nasze palce na świeże powietrze. Chwytna część rękawic pozostaje antypoślizgowa, co jest przecież dużym plusem dla wędkarza.Cena to 57 zł

Dziękuję za poświęcenie czasu. Mam nadzieję, że chodź trochę przybliżyłem postać mniej znanych na rynku wędkarskim kurtek i rękawiczek. Zachęcam do śledzenia strony - przez zimę co dwa tygodnie będę zamieszczał propozycje fajnego i stosunkowo taniego sprzętu. Zima to przecież czas na wędkarskie zakupy!

Połamania!

2 komentarze:

  1. Właśnie zastanawiam się na kupnem kurtki do wędkowania. Dzięki za tą recenzję ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny blog !
    fajnie że znalazły się opinie na temat rękawiczek :)

    OdpowiedzUsuń