25 lutego 2017

Nasze pierwsze zawody

Z dnia na dzień pozostaje coraz mniej czasu do naszych zawodów. Jak już zapewne wiecie jest to pierwsza organizowana przez nas impreza tego typu. Jeżeli pod względem organizacji wszystko potoczy się po naszej myśli to możecie być pewni, że w wakacje będzie okazja spotkać się jeszcze raz. Ale zobaczymy co będzie... Wlewamy dużo energii w to, aby "I Zawody Karpiowe o Puchar Wędkarstwo Podkarpacie i markomserwis.sklepna5.pl" wypadły jak najlepiej!


Poniżej pragnę przedstawić plan zawodów, jaki będzie obowiązywał Uczestników, a następnie pokrótce opiszę charakterystykę zbiornika w Besku.


Plan zawodów:
7:00 - potwierdzenie zapisów (sprawdzenie obecności), zbiórka,
7:10 - losowanie stanowisk,
7:25 - wyjście na stanowiska,
8:15 - rozpoczęcie wędkowania,
17:15 - zakończenie wędkowania,
17:15-18:00 - podliczenie wyników,
18:00 - ogłoszenie oficjalnych wyników i przyznanie nagród,

Łowisko w Besku to płytki zbiornik. Maksymalna głębokość to około 2 metry. Wchodzimy od strony parkingu. Północno-wschodnia oraz wschodnia część to najgłębsze miejsca na łowisku. Środek stawu to woda w granicach 1-1,5 metra. Zachodnia część porośnięta jest trzcinami. Od powierzchni wody do dna dzieli nas granica +/- 50 cm. Mimo to jest to doskonałe łowisko w ciepłe dni! Południowy fragment akwenu to wahania między 0,5 do 1,5 metra. Okolice małej wysepki znajdującej się w środkowej części zbiornika to podwodna górka z głębokością od 20 cm (przy szczycie) do około metra u "podnóży". To pokrótce - dokładniejsze zbadanie zbiornika należy do Was!
Patrząc na charakter wody, decydujący wpływ na skuteczność miejsc będzie miała na pewno pogoda. Jednak przez to, że nie jest to duża woda ryby żerują praktycznie na całej jej powierzchni. Oczywiście mają swoje ulubione miejsca, ale spotkać je można praktycznie wszędzie!
Poniżej widoki z poszczególnych stanowisk:
Kamil Skwara

3 komentarze: