30 września 2017

Parasol York Professional oraz stabilizator


Parasol nad wodą​ chroni nas przed słońcem, wiatrem, deszczem. Wielu z nas nie wyobraża sobie wyjazdu bez niego. Często spełnia również funkcję namiotu, bo przecież można pod nim spać, a nawet wyspać się! Parasol może również chronić nasz sprzęt przed deszczem i wszelkimi innymi działaniami natury. Od pewnej chwili na ryby zabieram ze sobą parasol Professional, który otrzymałem od polskiej firmy York. W komplecie dostałem również stabilizator, który pozwala utrzymać parasol w oczekiwanej przez nas pozycji oraz zapobiega jego przewróceniu się. Poniżej w krótkim artykule przedstawię Wam parasol oraz stabilizator, które na pewno przydadzą się na zasiadce!
Sztyca parasola Professional wykonana została ze stali, a jego górna część z wodoodpornego, śliskiego materiału, który spokojnie wytrzyma mocne opady deszczu, a silny wiatr nie jest mu straszny! Szkielet podtrzymujący górną część parasola stworzony został z mocnych materiałów, dzięki którym mamy pewność, że nawet silny wiatr ich nie złamie. Dodatkowo szkielet podczas gwałtownego podmuchu zachowuję swoją elastyczność, która chroni parasol przed uszkodzeniem. Konstrukcja nie odkształca się po otrzymaniu mocnego podmuchu wiatru - jego kształt zawsze będzie taki sam.


Dzięki opcji zmiany kąta ustawienia górnej części parasolu możemy uchronić się przed wiatrem lub słońcem padającym z boku. Tworzymy wtedy obszar cienia nie tylko pod parasolem, ale również tuż przed nim. Producent dał nam także możliwość regulacji wysokości rozłożonego parasola. Wszystko to dzięki łatwemu mechanizmowi: wystarczy odkręcić śrubę​, wyciągnąć ze sztycy oczekiwaną przez nas długość jednego z jej elementów, a następnie dokręcić do oporu śrubę. Prosta czynność, a maksymalnie możemy osiągnąć 210 cm wysokości. Średnica parasola, mierzona po czaszy, wynosi natomiast 250 cm.

Stabilizator York pasuje do każdego dostępnego na rynku parasola. Jest to bardzo przydatna rzecz, która ułatwia zachowanie pozycji parasola przy silnym wietrze. Wykonany jest z mocnego metalu w kolorze czarnym. W ziemię wbijamy grubą rurkę, w którą wsuwamy parasol, a następnie dociskamy go śrubą. Dwa cienkie bolce, znajdujące się obok rurki, służą do zachowania stabilizacji używanego przez nas parasola. Samo użycie stabilizatora nie jest trudne. Jedynym problemem może być wbicie go w bardzo twardy grunt - ale bez obaw, w ofercie firmy York na przyszły sezon ma pojawić się stabilizator ze śrubą ułatwiającą wkręcenie go w ziemię! Będzie to na pewno przydatna opcja.Kamil Skwara

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz