10 listopada 2021

III Wiosenne Karpiowanie - rozpoczynamy przygotowania do zawodów! Bądźcie z nami!

Dwie ostatnie wiosny dały nam jedynie możliwość zapomnienia o organizacji jakichkolwiek zawodów. W przyszłym roku jednak zdecydowaliśmy się na organizację zawodów pierwszy raz nie w kwietniu, a w czerwcu... Mam nadzieję, że nie będzie to zła decyzja, a Wasza frekwencja pozwoli nam wrócić na "dobre" tory do organizacji corocznej mini imprezy!

Nasze zawody nie są może prestiżowe, ale uczestnicy poprzednich wiedzą jak się kończą! Atmosfera podczas poprzednich rywalizacji była meeeeegaaa - ale to zawdzięczamy jedynie Wam. Niecierpliwie czekamy więc do wiosny, dokładniej do czerwca i widzimy się nad wodą! Postaramy się Was nie zawieść i przygotować coś z czego będziecie zadowoleni!


Tym razem spotkamy się na łowisku komercyjnym w Czarnej Sędziszowskiej. Być może znacie tę wodę, może nie... Ja sam osobiście nie znam jej co do każdej górki znajdującej się pod wodą, ale trzy dwucyfrowe ryby złowione już tutaj mam. Nie są to jednak największe z okazów jakie tam pływają. Spora ilość karpi koi - które nie tak chętnie goszczą na brzegu - a także wiele egzemplarzy +15kg będzie czekać na pierwsze wywózki zestawów. Woda ta to typowe wyrobisko pożwirowe. Jego powierzchnia to 6 ha, a głębokość maksymalna to nawet 12 metrów! Łowienie tutaj wymaga namierzenia odpowiedniej miejscówki - liczne górki, spady. Dno raczej jest miękkie, bez licznych, twardych zaczepów... Zresztą co ja będę tutaj dużo mówił... Każdy z Was może przeglądnąć zdjęcia złowionych tam ryb na Facebooku lub pojechać jeszcze przed zawodami zobaczyć jak wygląda miejscowy klimat... Woda położona jest w urokliwej, leśnej okolicy, oddalona od zabudowań. Miejsce pod względem odpoczynku super! Pod względem wędkarskim - sprawdźcie sami. Odpowiednia taktyka i do boju!

Informacje bieżące znajdują się na facebookowym wydarzeniu --> https://www.facebook.com/events/453204839458419


Publikujemy również oficjalny Regulamin Zawodów:


Liczbę miejsc ograniczamy do 9 drużyn.
Zapisy standardowo pod numerem telefonu 796 514 593 (wysyłamy SMSa z danymi takimi jak imiona i nazwiska trzech osób biorących udział w teamie, miejscowość zamieszkania przynajmniej jednej z nich oraz telefon kontaktowy w przypadku, gdy ten jest inny niż ten z którego wysyłamy zgłoszenie).
Zapisy rozpoczynamy dnia 03.12.2021 o godzinie 19:00


 

REGULAMIN ZAWODÓW "III WIOSENNE KARPIOWANIE":

 

1. Zawody rozegrane zostaną pod nazwą: „III Wiosenne Karpiowanie”.

2. Zawody rozegrane będą na łowisku komercyjnym Gospodarstwo Agroturystyczne Czarna Sędziszowska (gmina Sędziszów Małopolski, powiat ropczycko-sędziszowski, województwo podkarpackie).

3. Data rozegrania zawodów: 03-05.06.2022r.

4. Zawody zostają rozegrane w kategorii drużynowej, a w skład każdego teamu wchodzi trzech (!!) wędkarzy.

5. Każdy z uczestników może łowić maksymalnie na dwie wędki.

6. Liczba możliwych do przyjęcia zawodników to 27 wędkarzy, czyli 9 drużyn. O starcie w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 796 514 593 (zgłoszenia tylko i wyłącznie w wiadomości SMS). W SMSie powinny zawierać się następujące informacje: imiona i nazwiska Zawodników, miejscowość zamieszkania przynajmniej jednego z nich i kontaktowy nr. telefonu jeśli ten jest inny niż ten z którego zostaje wysłane zgłoszenie. Po potwierdzeniu umieszczenia drużyny na liście, dana osoba otrzymuje SMS, w którym znajdą się wszystkie potrzebne dane do przelewu zaliczki za zawody – 300 zł.


7. Pełna opłata za zawody to 650 zł od drużyny. Kwotę w wysokości 350 zł wpłacamy w dniu zawodów.


8. Po otrzymaniu SMS z danymi do wykonania przelewu, każdej ze zgłaszających się drużyn przysługują cztery dni robocze na dokonanie przelewu – w przeciwnym razie miejsce na liście startowej zostaje zwolnione, o czym zostanie poinformowana dana drużyna.

 

9. Zaliczka za zawody nie podlega zwrotowi.

 

10. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.

 

11. Drużyna łowi w obszarze wylosowanego stanowiska ograniczonego od zawsze umieszczonymi w wodzie markerami.

 

12. Na wylosowanym stanowisku przebywać musi przynajmniej jedna osoba z teamu. W sytuacji, gdy dwie osoby mają konieczność opuszczenia stanowiska zestawy należy wyciągnąć z wody, kije oprzeć o stojaki, a taki fakt zgłosić do jednego z Organizatorów.

13. W przypadku wejścia ryby w stanowisko drużyny łowiącej obok, po zgłoszeniu skargi przez poszkodowany zespół, ryba ta nie zostaje zaliczona do punktacji.

14. W przypadku holu ryby, która wpłynie w stanowisko „sąsiada”, a ten nie zgłosi protestu ryba ta zostaje zaliczona do punktacji.


15. Każda z wędkujących drużyn zobowiązana jest posiadać: kołyskę (w wyjątkowych okolicznościach matę karpiową – fakt taki należy zgłosić podczas zapisów na zawody), odpowiednio duży podbierak oraz worek karpiowy (najlepiej kilka - złowione ryby oczekują na zważenie w worku). Łowimy za pomocą haków bezzadziorowych lub z mikrozadziorem.

16. Złowione ryby oczekują w workach karpiowych (jeden worek – jedna ryba). Amur bezpośrednio po złowieniu zostaje zważony i uwolniony – nie oczekuje na godzinę ważenia. Pory ważenia, w ciągu których Sędziowie będą ważyć punktowane ryby zostaną określone w dzień zawodów podczas odprawy. Drużyna, oczekująca na zważenie złowionych przez siebie ryb zobowiązana jest do zgłoszenia takiego faktu bezpośrednio po umieszczeniu ryby w worku karpiowym poprzez wysłanie SMSa, w którego treści znajduje się numer stanowiska i gatunek ryby, na numer telefonu: 796 514 593 (wyjątkiem jest tutaj amur, którego fakt złowienia zgłaszamy bezpośrednio po zakończeniu holu – tutaj telefonicznie, nie przez SMS). Fakt złowienia ryby zgłaszamy od razu po umieszczeniu ryby w worku. W przypadku działań sprzecznych z tym punktem, ryba taka nie zostaje zaliczona do punktacji.


17. W punktacji zaliczają się cztery największe ryby złowione przez drużynę (w pierwszej kolejności pod uwagę bierzemy tylko wagę zdobyczy). W razie jednakowej wagi złowionych ryb wśród dwóch lub większej ilości drużyn, o wyższej pozycji będzie decydować waga największej zdobyczy, a jeśli te pozostaną jednakowe to długość ryby.

18. Do klasyfikacji zaliczają się ryby z gatunków: karp, amur, tołpyga. Dozwolony jest każdy rodzaj przynęty przeznaczonej do połowu białej ryby. Łowimy metodą gruntową.

19. Dozwolone jest nęcenie i wywożenie zestawów łódkami sterowanymi radiowo.

20. Wszystkie czynności dotyczące wędkowania wykonujemy z miejsca swojego stanowiska.

21. Każda z drużyn zobowiązana jest zachować czystość w obrębie swojego stanowiska.

22. Wszelkie spory rozstrzyga Organizator oraz Sędziowie. W trakcie trwania imprezy Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu oraz w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych do przerwania zawodów. Organizatorowi przysługuje również prawo do usunięcia z zawodów drużyny nagminnie łamiącej owy Regulamin i nie stosującej się do zaleceń Organizatora.

23. Nagrodzone zostają trzy najlepsze wyniki drużyn oraz łowca największej ryby.

24. Każdy z wędkujących zobowiązany jest korzystać z ogólnie przyjętych zasad etyki wędkarskiej.

25. Złowionej rybie należy okazać szacunek oraz odpowiednio obchodzić się z nią na brzegu.


26. Jakiekolwiek łamanie Regulaminu i ogólnych zasad w wędkowaniu będzie miało skutki dyskwalifikacji w zawodach. Osoba raz zdyskwalifikowana w czasie zawodów nie będzie miała możliwości startu w następnych organizowanych przez nas zawodach.

 

27. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu wyłącznie na korzyść Uczestników zawodów, a takowe zmiany będą wyróżnione w Regulaminie.

 

28. Podczas zawodów obowiązuje również Regulamin łowiska, który można znaleźć klikając w link: http://lowisko-czarnasedziszowska.pl/

 

30. Drużyna zapisująca się na zawody wyraża zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych takich jak imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania, nazwa teamu, numer telefonu (tylko dla Organizatorów) na cele związane z zawodami w tym także do artykułu podsumowującego zawody.

 

31. Osoby biorące udział w zawodach wyrażają zgodę na publikację ich wizerunku na zdjęciach w artykułach i relacjach z zawodów. Jeśli jakieś zdjęcie według osoby znajdującej się na nim nie powinno być opublikowane to fakt ten zgłaszamy bezpośrednio do Organizatora.

 

32. Spożywanie alkoholu (połączone w szczególności z głośnym, nieodpowiednim zachowaniem) będzie skutkować wydaleniem takiej osoby z zawodów. W takiej sytuacji cała kwota (600 zł) wpłacona za zawody przepada. W przypadku zniszczenia cudzego mienia w stanie po spożyciu alkoholu Organizator ma obowiązek wezwać Policję, a dalsze czynności w tej sprawie należą tylko i wyłącznie do tego Organu.

 

33. Obowiązuje bezwzględny zakaz używania środków o działaniu zbliżonym lub identycznym do działania substancji narkotycznych.

 

33. W przypadku wszelkiego oporu i niestosowania się do zaleceń Organizatora w sytuacjach tego wymagających (szczególnie łamanie Regulaminu, ogólnie przyjętych norm etyki w życiu społecznym, czy agresywnego zachowania) Organizator zastrzega sobie prawo do wezwania Policji.

 

34. Wpłata zaliczki za zawody jest jednocześnie potwierdzeniem akceptacji powyższego Regulaminu.

 

 


Kamil Skwara, Mariusz Kędra


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz