27 sierpnia 2017

Łyżka zanętowa od Yorka

Łyżka zanętowa to bardzo pomocny przyrząd podczas zasiadek. Dzięki łyżce możemy łatwo określić porcję, jaką przeznaczamy do zanęcenia (np. zanęciłem trzema łyżkami kukurydzy), a podczas nabierania kukurydzy lub lepiącego się pelletu nie brudzimy sobie rąk. Łyżką taką możemy wygodnie zanęcać z łodzi lub nawet z brzegu. Wprawdzie nie zanęcimy nie wiadomo jak dalekiej odległości, ale do 25 metrów spokojnie uda nam się posłać nasze zanęty.
Łyżka firmy York jest koloru czarnego. Składa się z dwóch części, które po prostu skręcamy ze sobą (użyty został standardowy gwint). Śruby łączące dodatkowo zostały zabezpieczone plastikowymi nakrętkami, których zadaniem jest przedłużenie żywotności elementów łączących. Sztyca stworzona została z metalu, a część, którą nabieramy zanętę, z mocnego plastiku. W łyżce zostały wyrobione dziurki po to, aby podczas nabierania np. kukurydzy znajdującej się w wodzie, nabierać tylko i wyłącznie same ziarna. Jest to przydatne rozwiązanie, ponieważ w łyżce znajduje się tylko pożądana do nęcenia część zanęty. Jednorazowo na łyżkę możemy nabrać około 150-200 gram przygotowanej odpowiednio (czyli napęczniałej wodą) kukurydzy. Kształt łyżki został zaprojektowany tak, aby jak najbardziej ułatwić nam dalekie wyrzuty zanęty. Sztyca natomiast zakończona jest antypoślizgowym uchwytem z tworzywa sztucznego, dzięki któremu możemy pewnie chwycić opisywany przedmiot. Dodatkowo, aby przez przypadek wraz z zanętą nie wyrzucić łyżki, Producent zamontował na jej końcu mocny sznurek, który możemy przewlec przez rękę. Łyżka po złożeniu zajmuje mało miejsca w transporcie. Bez problemu przechowamy ją w skrzynce lub torbie.
Łyżka zanętowa firmy York zdecydowanie przydaje się podczas karpiowych zasiadek. Dzięki niej nie brudzimy sobie rąk i nęcimy znacznie sprawniej. Sami spróbujcie!


 

Kamil Skwara

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz