18 lipca 2017

"Jesienny karp Podkarpacia" - zapisy na zawody, Regulamin oraz opis łowiska
ZAPISY NA ZAWODY ROZPOCZYNAMY OD 21.07 od godziny 18:00 – dzwonimy pod numer telefonu 796 514 593.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! W TYM MIEJSCU RAZ DZIENNIE ZOSTANIE UAKTUALNIANA LICZBA WOLNYCH MIEJSC W ZAWODACH.DOSTĘPNE MIEJSCA – 3.

Wydarzenie na Facebooku, dołącz do nas ---> https://www.facebook.com/events/1440821939297750/
Łowisko znajduje się w miejscowości Krzemienna. Jest to 12-ha zbiornik wodny, którego historia rozpoczęła się kilkadziesiąt lat temu. Niektóre z pływających w łowisku ryb pamiętają początki tego akwenu. Wiosną tego roku zbiornik zarybiony został karpiem w przedziale wagowym 4-10 kg (200 sztuk). Wędkując "U Schabińskiej" mamy możliwość złowienia ogromnych amurów, tołpyg, karpi i sumów! Ciekawą niespodzianką zamieszkującą tę wodę jest zamieszkujące ją stado tołpyg albinos. Zdarzają się też pojedyncze jesiotry, których wielkość znacznie przekracza metr długości. Łowisko jest trudne, dno porasta gęsto rosnąca moczarka. Jednak dobre wysondowanie potencjalnej miejscówki (wolnej od wodorostów) na pewno przyniesie sukces! Sam mogę to potwierdzić. W maju podczas dwudobowej zasiadki na łowisku w Krzemiennej wysondowałem (w odległości 15 metrów od brzegu) dość szeroki kanał pozbawiony wszelkich zaczepów. Z takiego właśnie miejsca udało mi się wyciągnąć kilak karpi, pięknego ważącego ponad 2 kg leszcza i około 40-cm wzdręgę (relacja z wyprawy, która może nasunąć kilka wskazówek na temat łowiska wyświetli się po kliknięciu tutaj)! Zbiornik, więc nie należy do najłatwiejszych. Do osiągnięcia sukcesu na pewno przyczyni się mocny sprzęt oraz dobrze wytypowana miejscówka. Koniecznością też jest użycie zestawu z bezpiecznym klipsem, aby ciężarek w razie "złapania" zaczepu wypiął się. Łowisko potrafi zweryfikować umiejętności... Myślę, że osiągnięcie sukcesu na takiej wodzie przyniesie wiele frajdy!
Dodatkowym atutem łowiska są: domki holenderskie znajdujące się w odległości około 50 metrów od linii brzegowej, pobliski bar (około 80 metrów - posiłki prosto na staw!) oraz umieszczony w ośrodku plac zabaw, grill oraz basen. Z tych atrakcji oczywiście może skorzystać rodzina Uczestnika naszych zawodów.

Poniżej przedstawiam dowody na to, że w łowisku pływają piękne ryby:


Więcej zdjęć wielkich ryb możecie zobaczyć na facebookowej zakładce łowiska (kliknij tutaj, aby przejść).


Regulamin zawodów:1. Zawody rozegrane zostaną pod nazwą: „Jesienny karp Podkarpacia”.

2. Zawody rozegrane zostaną na łowisku komercyjnym „U Schabińskiej” w Krzemiennej nad Sanem.

3. Data rozegrania zawodów: 15-17.09.2017r.

4. Zawody zostają rozegrane w kategorii drużynowej. 

5. Każdy z uczestników może łowić maksymalnie na dwie wędki.

6. Z powodu ograniczonej liczby możliwych do przyjęcia zawodników (30 wędkarzy, czyli 15 drużyn), o starcie w zawodach decyduje kolejność telefonicznych zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 796 514 593 (należy podać potrzebne Organizatorom dane osobowe takie jak: imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania oraz telefon kontaktowy). Po potwierdzeniu umieszczenia drużyny na liście, dana osoba otrzymuje SMS, w którym znajdą się wszystkie potrzebne dane do przelewu zaliczki za zawody – 40 zł.

7. Pełna opłata za zawody to 240 zł od drużyny (doba wędkowania dla jednego wędkarza to 30 zł, drużyna za wędkowanie płaci 120 zł, a 120 zł przekazane zostaje do puli nagród). Kwotę w wysokości 200 zł wpłacamy w dniu zawodów.  


8. Po otrzymaniu SMS z danymi do wykonania przelewu, Każdy ze zgłaszających się ma cztery dni robocze na dokonanie przelewu – w przeciwnym razie jego miejsce na liście startowej zostaje zwolnione, o czym zostanie poinformowany.


9. W przypadku niepojawienia się danego zawodnika na łowisku w dniu zawodów przelana na konto bankowe zaliczka za zawody przepada. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.

10. Drużyna łowi w obszarze wylosowanego stanowiska.

11. W przypadku wejścia ryby w stanowisko drużyny łowiącej obok, po zgłoszeniu skargi ryba taka nie zostaje zaliczona do punktacji.

12. W przypadku holu ryby która wpłynie w stanowisko „sąsiada”, a ten nie zgłosi protestu ryba zostaje zaliczona do punktacji.

13. Każda z wędkujących drużyn zobowiązany jest posiadać: matę karpiową, odpowiednio duży podbierak oraz worek karpiowy (najlepiej kilka - złowione ryby oczekują w worku na zważenie). Łowimy hakami bezzadziorowymi lub z mikrozadziorem.

14. Złowione ryby oczekują w workach karpiowych (jeden worek – jedna ryba, przy czym złowionego amura przetrzymujemy w wodzie, a fakt taki zgłaszamy natychmiastowo Organizatorowi – amur bezpośrednio po złowieniu zostaje zważony i uwolniony) do czasu przybycia Sędziów. Określamy cztery pory ważenia, w ciągu których Sędziowie będą ważyć punktowane ryby, są to godziny: 7:00, 12:00, 15:00 oraz 20:00. Drużyna, oczekująca na zważenie złowionych przez siebie ryb zobowiązana jest do zgłoszenia takiego faktu bezpośrednio po umieszczeniu ryby w worku karpiowym (wyjątkiem jest tutaj amur, którego fakt złowienia zgłaszamy od razu) poprzez wysłanie sms, w którego treści znajduje się numer stanowiska na numer telefonu: 796 514 593 - Komisja Sędziowska podjedzie zważyć rybę oczekującą na to w worku karpiowym o wyznaczonych godzinach. Fakt złowienia ryby zgłaszamy od razu po umieszczeniu ryby w worku. W przypadku działań sprzecznych z tym punktem, ryba taka nie zostaje zaliczona. /Powyższe godziny ważenia mogą ulec zmianie, o czym Zawodnicy zostaną poinformowani podczas zawodów/

15. W punktacji zaliczają się cztery największe ryby złowione przez drużynę (w pierwszej kolejności pod uwagę bierzemy tylko wagę zdobyczy). W razie jednakowej wagi złowionych ryb wśród dwóch lub większej ilości drużyn, o wyższej pozycji będzie decydować waga największej zdobyczy.

16. Do klasyfikacji zaliczają się ryby z gatunków: karp, amur, tołpyga. Dozwolony jest każdy rodzaj przynęty przeznaczonej do połowu białej ryby. Łowimy metodą gruntową.

17. Zabrania się pływania środkami pływającymi i łódkami sterowanymi radiowo.

18. Wszystkie czynności dotyczące wędkowania wykonujemy z miejsca swojego stanowiska.

19. Każda z drużyn zobowiązana jest zachować czystość w obrębie swojego stanowiska.

20. Wszelkie spory rozstrzyga Organizator oraz Sędziowie. W trakcie trwania imprezy organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu oraz w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych do przerwania zawodów.

21. Nagrodzone zostają trzy najlepsze wyniki drużyn oraz łowca największej ryby. Przewidziane są również inne wyróżnienia.

22. Każdy z wędkujących zobowiązany jest korzystać z ogólnie przyjętych zasad etyki wędkarskiej.

23. Złowionej rybie należy okazać szacunek oraz odpowiednio obchodzić się z nią na brzegu.

24. Jakiekolwiek łamanie regulaminu i ogólnych zasad w wędkowaniu będzie miało skutki dyskwalifikacji w zawodach. Osoba raz zdyskwalifikowana w czasie zawodów nie będzie miała możliwości startu w następnych zawodach.

25. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu wyłącznie na korzyść Uczestników zawodów.


Plan zawodów wraz z dokładnymi godzinami zostanie ogłoszony początkiem sierpnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz